Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Miło nam poinformować, iż warunki uczestnictwa w eliminacjach okręgowych LXII edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym spełnili: Łukasz Drabek i  Krystian Słowikowski (III kl.) oraz Jan Kiełb i Jakub Dryś (II kl.). Gratulujemy sukcesu!

Zwycięzcą eliminacji szkolnych został Janek, którego praca na temat Media społecznościowe a demokracja, zgodnie z wymaganiami formalnymi (m.in. objętość tekstu) i merytorycznymi (zgodność z kluczem) została oceniona najlepiej. Pracę można przeczytać .

Tegoroczny  blok zmienny olimpiady przeprowadzany jest pod hasłem: „Polonia i emigracja polska w XX wieku”. Od uczestników olimpiady oczekuje się szeroko rozumianej orientacji w problemach: politycznych, społecznych i gospodarczych współczesnego świata.

W związku z pandemią zmieniono szkolny etap eliminacji z formy testowej na opracowanie w postaci eseju problematyki,  zaproponowanej przez Komitet Główny  (cztery tematy do wyboru).

(GK)

Więcej na http://www.owpsw.edu.pl/