Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

11 XII w warunkach stacjonarnych został przeprowadzony szkolny etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w którym wzięła udział 10 uczniów naszej szkoły. 8 stycznia zostały opublikowane listy uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego tegorocznej edycji zawodów. Miło nam poinformować, iż próg punktowy, wyznaczony przez Komitet Główny OWE spełniła 8 naszych reprezentantów a są to: Mateusz Piejko, Jakub Curyło, Natalia Tysa, Jakub Dryś, Julian Baska, Julia Szyszkowska, Aleksandra Sabat i Tomasz Winiarski. Gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia w zawodach okręgowych, które odbędą się w drugiej połowie lutego. Łącznie w Okręgu Rzeszowskim udział w zawodach weźmie 28 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 51 punktów na 100 możliwych do uzyskania.

Tegoroczna  XXXIV edycja OWE przeprowadzana jest pod zmiennym hasłem Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii. W etapie okręgowym uczniowie zmierzą się z trzema zadaniami: napisaniem eseju (na temat hasła zmiennego), rozwiązaniem zadań z podstaw ekonomii i rozwiązaniem testu z wiedzy ekonomicznej.

Więcej informacji http://www.owe.pte.pl