Odnów we mnie moc ducha: Rekolekcje o przyjaźni z Panem Jezusem

Rekolekcje szkolne są niezwykłym czasem refleksji, modlitwy, która ma na celu odnowę duchową uczniów. Od  4 do 5 marca 2024 roku, w kościele Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu, odbyły się rekolekcje prowadzone przez o. Wojciecha Kroka OP. Tematem przewodnim spotkań były słowa: „Odnów we mnie moc ducha”.

Pierwszego dnia o. Wojciech Krok OP przywołał historię bogatego młodzieńca, która stanowiła punkt wyjścia do refleksji nad relacją między człowiekiem a Bogiem. Poprzez tę historię, uczniowie mieli okazję zastanowić się nad swoimi wartościami i życiowymi priorytetami. Niezwykle istotne było także przywołanie historii młodzieńca z Nain, która ukazała siłę i miłość Bożą, zdolną odmieniać życie każdego z nas.

Drugiego dnia rekolekcji skupiono się na relacji z Panem Jezusem, który może być przyjacielem. O. Krok, odnosząc się do przykładów Marii, Marty i Łazarza, pokazał, jak ważne jest budowanie relacji z Jezusem poprzez modlitwę i codzienną praktykę wiary. Ta część rekolekcji pomogła uczestnikom zrozumieć, że wiara może być żywa i autentyczna, prowadząc ich do głębszej więzi z Bogiem.

Rekolekcje nie ograniczały się jedynie do wysłuchiwania konferencji. Uczniowie mieli również okazję do spowiedzi, co stanowiło ważny element przygotowania duchowego. Ponadto, w ramach praktyk religijnych, wspólnie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej oraz we Mszy Świętej.

Niebagatelną rolę w rekolekcjach odegrała też Hetmańska Grupa Modlitewna, która była odpowiedzialna za przygotowanie śpiewu i oprawy liturgicznej. Ich zaangażowanie i talent pozwoliły uczestnikom jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę refleksji.

Rekolekcje szkolne w kościele Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu były czasem refleksji i modlitwy, ale także okazją do budowania więzi z Bogiem oraz z innymi ludźmi. Dzięki mądrym słowom ojca Wojciecha Kroka oraz zaangażowaniu uczestników te dwa dni pozostawiły trwały ślad w sercach i umysłach wszystkich obecnych.