Obóz narciarski Małe Ciche

W dniach 29.01 – 02.02. 2024 r. tradycyjnie, jak co roku, uczniowie oraz nauczyciele Hetmana wybrali się na białą szkołę do miejscowości Małe Ciche tuż obok Zakopanego.

Zakwaterowano nas w bardzo przytulnym, urządzonym w stylu góralskim, pensjonacie ,,U Ani”. Już pierwszego dnia uczestnicy obozu zostali podzieleni na 4 grupy, zgodnie z doświadczeniem w jeździe na nartach. Początkujący, którzy dopiero zaczynali swoją przygodę na stoku, mieli przyjemność uczyć się pod okiem pana Tomasza Ciacha, natomiast średnio zaawansowani szlifowali swoją jazdę z panem Łukaszem Zasuwą. Osoby o zaawansowanych umiejętnościach zostały rozdzielone na dwie grupy- narciarzy, pod opieką pana Leszka Horoszko oraz narciarzy i snowboardzistów, trenowanych przez absolwenta naszej szkoły, studenta prawa, Piotrka Paradowskiego. Oprócz codziennych zjazdów i nauki na stoku obozowiczom towarzyszyły różnorodne atrakcje. Pierwszego dnia odbył się kulig z pochodniami, zakończony jedzeniem kiełbasek i wspólnym śpiewaniem przy ognisku. Drugi dzień zwieńczony został wizytą w góralskiej chacie „Izba Regionalna u Gąsienicy”. W czasie prelekcji młodzież miała okazję podziwiać autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej. Opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane były prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim. Kolejnego dnia uczestnicy pojechali do gorących źródeł w Szaflarach, aby zregenerować swój organizm po intensywnych ćwiczeniach. W czwartek wieczorem wszyscy udali się do Zakopanego, aby pospacerować po Krupówkach i zakupić pamiątki. Ostatniego dnia trenerzy podsumowali cały wyjazd, którego zwieńczeniem było wręczanie dyplomów oraz drobne upominki.

Tradycja organizowania zimowego obozu narciarskiego przez naszą szkołę pozwala uczniom na aktywny wypoczynek w malowniczych Tatrach, przy jednoczesnym rozwijaniu swoich sportowych umiejętności pod opieką doświadczonych instruktorów, w towarzystwie hetmańskiej społeczności. (Maja Lutomska 1c, Natalia Jugo 1b, Aleksandra Szczuchniak 1b)