NASZA PROPOZYCJA NA ROK SZKOLNY 2024/25 – NOWOŚĆ!

Celem naszym jest zachowanie indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Nie jest to proste, ale chcemy, aby uczniowie klas pierwszych mieli możliwość w miarę swobodnego wyboru przedmiotów rozszerzonych.

Ograniczają nas rozsądek, liczba godzin tygodniowo oraz możliwości organizacyjne szkoły. Dlatego od roku szkolnego 2024/2025 proponujemy coś co nazwaliśmy roboczo „koszykami rozszerzeń” – gotowe propozycje ułatwiające podjęcie decyzji co z czym połączyć.  Tych ,,koszyków” jest bardzo dużo, więc jest wiele możliwości wyboru. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, w jakich konfiguracjach młodzież z ,,Hetmana” wybiera przedmioty na poziomie rozszerzonym. Warto nam zaufać i skorzystać z tych doświadczeń.

Oczywiście będzie możliwość, po semestrze, zmienić dany przedmiot realizowany na poziomie rozszerzonym na inny, albo z jakiegoś zrezygnować lub jakiś dołożyć. Wszystkie zmiany  mogą się odbywać w obrębie ,,koszyków”. Jeśli uczeń chciałby rozszerzać takie przedmioty, które nie są w jednym ,,koszyku”, to być może uda się to zrobić, ale będzie to decyzja dyrektora szkoły.

UWAGA! Wyboru rozszerzeń należy dokonać w momencie wypełniania podania do szkoły.

Poniżej prezentujemy „koszyki” rozszerzeń, które proponujemy absolwentom szkół podstawowych.