Muzyczny wieczór w filharmonii

W niedzielę (19.11.2023) nauczyciele, uczniowie, rodzice i przyjaciele Hetmana spędzili cudowny artystyczny wieczór. Udaliśmy się na operetkę Zemsta Nietoperza do Filharmonii Lubelskiej.

Jak możemy przeczytać na stronie teatru: „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Po pierwszym wystawieniu zdobyła wszechświatową sławę i do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych. Wspaniała muzyka – walce, polki, arie oraz intrygujące, pełne humoru libretto, w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima, w reżyserii Artura Barcisia.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Był też czas na integrację i zwiedzanie miasta. Kiedy wszyscy byli już najedzeni i szczęśliwi, udaliśmy się na spektakl. Ubrani  w wieczorowe stroje, zajęliśmy swoje miejsca, ciekawi co nas czeka. Przez trzy godziny mieliśmy przyjemność oglądać śmieszny, ale niezwykle życiowo prawdziwy spektakl opowiadający o zemście tytułowego Nietoperza. Zapowiadana zemsta to przewrotny fortel doktora Falke, który w akcie odwetu na przyjacielu snuje zagmatwaną intrygę. Seria przezabawnych pomyłek i miłosnych gierek, a do tego piękne arie aktorów – wszystko to tworzyło niepowtarzalną atmosferę i pozwalało przeżyć wspaniały wieczór w operze, wypełniony śpiewem i śmiechem. Takie wydarzenia, chwile, momenty są bezcenne. Kiedy możemy być razem jako społeczność Hetmana, przeżywać coś wspólnie, stajemy się sobie bardzo bliscy. Dziękujemy organizatorkom: p. Agacie Kwarciany i p. Kamili Wolskiej za zorganizowanie wyjazdu i z niecierpliwością czekamy na kolejny! (Weronika Chromińska 2c)