Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

We wtorek, 21 listopada, w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu, odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Podczas przesłuchań swoje talenty wokalne zaprezentowały również uczennice naszej szkoły. Zarówno zespół wokalno-instrumentalny jak i solistka wywalczyli podium.

Zespół „Lumina”, w składzie: Roksana Dziura (3b), Klaudia Huk (3c), Natalia Jugo (1b), Iga Kwarciany (3d) oraz Lena Kwarciany (1a), wywalczył 1. miejsce, natomiast Julia Kutyła (4a) zdobyła  3. miejsce. Występujących młodych artystów oceniało profesjonalne jury. Była to już dwunasta edycja tego konkursu, który ma na celu wspieranie rozwoju talentów wokalnych uczniów oraz wychowania patriotycznego, a tym samym pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego. O konkursie więcej na stronach Radia LeliwyKorso24

Warto również wspomnieć, że nasz hetmański band „Lumina” dwa dni temu wywalczył również wyróżnienie w XVII Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w kategorii uczniów szkół średnich. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy artystyczne! Informacje można znależć na stronie www ZSP w Ślęzakach.