Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego upłynął w „Hetmanie” pod znakiem obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Po krótkim wprowadzeniu przez uczennice klasy II „c” Weronikę Chromińską i Dominikę Kowalską na temat genezy święta, jego roli oraz sposobów walki o zagrożone wyginięciem języki przedstawiciele klas pierwszych i drugich wzięli udział w IV Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobył uczeń klasy II „a” Nikodem Szala-Jagiełło, zaś dwa tytuły Wicemistrzów Pięknego Czytania przypadły uczennicom Natalii Jugo (I „b”) i Magdalenie Pietrzyk (II „c”).  Nagrodzonym gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zachęcając całą szkolną społeczność do czytania książek oraz troski o język ojczysty.

Uczniów klas pierwszych zapraszamy w piątek na lekcji wychowawczej do obejrzenia filmu pt. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przygotowanego przez kolegów z obecnej klasy IV „d’ pod opieką pani Doroty Rzeźnik. Dowiedzą się z niego m.in. o  zasadach poprawności językowej, spojrzeniu na język i jego rolę w twórczości artystów dawnych i współczesnych.

(DRz)