Michał zdobywa tytuł Mistrza Ortografii

Podczas XIII odsłony Miejskiego Dyktanda dla Dzieci i Młodzieży tytuł Mistrza Ortografii w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych wywalczył Michał Grdeń (2a).

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego (21 lutego) w ramach miejskich obchodów tego święta odbywa się w auli Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. St. Tarnowskiego w Tarnobrzegu dyktando, w którym biorą udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz – tradycyjnie – grupa VIP-ów. Wydarzenie przygotowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu.

W tym roku naszą szkołę w ortograficznych zmaganiach reprezentowali: Maja Czajka (2c), Martyna Piekarska (2b), Michał Grdeń (2a), Bartłomiej Krawczyński (2d). Wśród uczniów tarnobrzeskich szkół ponadpodstawowych najlepiej z najeżonym pułapkami ortograficznymi dyktandem poradził sobie Michał Grdeń i w pełni zasłużenie  otrzymał tytuł Mistrza Ortografii AD 2024. Warto dodać, że ten zaszczytny tytuł w tamtym roku również należał do nas – Mistrzem Ortografii 2023 została Emilia Barnaś, obecnie uczennica klasy 2b.

Dziękujemy wszystkim reprezentantom „Hetmana” za godne reprezentowanie szkoły w ortograficznych potyczkach. Michałowi gratulujemy cennego tytułu!

Więcej o wydarzeniu: https://echodnia.eu/podkarpackie/xiii-miejskie-dyktando-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-tarnobrzegu-tym-razem-krolowaly-archaizmy-i-ludowszczyzna/ar/c1-18326961