Mateusz w finale Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Rewelacyjnie spisali się ekonomiści z Hetmana w zmaganiach okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz Olimpiady Przedsiębiorczości.

W gronie 100 najlepszych uczestników etapu okręgowego XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, znalazł się Mateusz Piejko, uczeń klasy IIIe. Tym samym awansował do zawodów centralnych tej olimpiady, zapewniając sobie wstęp na wszystkie uczelnie ekonomiczne w Polsce. O pechu może powiedzieć Jakub Dryś, uczeń klasy 2a, który zajął 102 miejsce, a o braku awansu zadecydował jedynie inny układ zadań i ich stopień trudności. Świetne wyniki w skali kraju uzyskali także: Julia Szyszkowska (131), Tomasz Winiarski (133), Aleksandra Sabat (166) i Natalia Tysa.

Gratulujemy całej szóstce, a w szczególności Mateuszowi i mocno będziemy trzymać kciuki podczas  zawodów centralnych, które odbędą się 8 i 9 kwietnia, prawdopodobnie w Warszawie.

Bardzo dobrze spisali się także uczestnicy okręgowego etapu XVI Olimpiady Przedsiębiorczości. Do drugiego etapu – po pisemnym teście – przeszli: Jakub Dryś, Mateusz Piejko i Natalia Tysa. Tym samym znaleźli się w gronie 50 najlepszych uczniów z Okręgu Krakowskiego, na 227 biorących udział w części testowej! Po etapie „case study”, 23 miejsce zajął Jakub Dryś, któremu ponownie do finału zabrakło zaledwie dwóch punktów. Ale jak to mówi mądre przysłowie „co się odwlecze to nie uciecze …”.

Warto dodać, że w zawodach OWE wzięło udział ośmioro uczniów z Hetmana. Wszyscy oni, poza szlifowaniem wiedzy na podstawach przedsiębiorczości,  biorą udział w prowadzonych w naszym liceum dodatkowych, regularnych zajęciach z ekonomii oraz kołach zainteresowań o takiej tematyce. Mamy nadzieję, że kolejne znaczące sukcesy naszych uczniów w zmaganiach ekonomicznych już za rok. A tymczasem Mateuszowi życzymy wywalczenia tytułu laureata w OWE!

Więcej na : http://owe.pte.pl/informacje/informacje-ogolne/zawody-ii-stopnia-okregowe.html

                     http://www.olimpiada.edu.pl/aktualnosci/index/id/342

                                                                                                                                                                            (GK)