Maksymilian Grabowski potrójnym złotym medalistą w Pucharze Ziemi Podkarpackiej

Miejska pływalnia MOSiR w Tarnobrzegu po raz kolejny okazała się być szczęśliwą dla zawodników i zawodniczek sekcji pływania sportowego UKS HETMAN Tarnobrzeg.
Zawody z kalendarza Podkarpackiego Pływackiego Związku Pływackiego zgromadziły na tarnobrzeskim basenie ponad 200 zawodników z 16 klubów z podkarpacia.

Fantastyczną formę zaprezentowała kadra zawodników przyszkolnego uks-u, -podopiecznych trenera Łukasza Zasuwy, którzy w każdej konkurencji uzyskali czasy życiowe. Na wyróżnienie zasługuje dyspozycja Maksymiliana Grabowskiego, ucznia klasy 1 B naszego liceum, który był tego dnia bezkonkurencyjny. Na swoim koronnym dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 24,58 udowodnił swoją wyższość nad rywalami i pięknym stylu zdobył złoty medal. Podobnie uczynił na dystansach 50m stylem motylkowym i na 100m stylem dowolnym. Bardzo wysoką formę zaprezentowała także jego klubowa koleżanka Klaudia Strach, która po dłuższej przerwie roztrenowania wróciła do szybkiego pływania i zdobyła srebro na dystansie 100m stylem motylkowym i brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym.

Ponadto nasi zawodnicy i zawodniczki punktowali jeszcze w konkurencjach drużynowych uzyskując brązowe medale na dystansach 4x50m stylem zmiennym dziewcząt i chłopców.

Pozostali zawodnicy uzyskali rekordy życiowe i godnie reprezentowali klub: Julia Romanek, Nina Jaworska, Milena Warszawa, Maria Śnieżek, Izabela Wójcik, Igor Mrzygłód, Wiktor Pilip, Mateusz Zasuwa, Damian Zając, Mateusz Warzecha, Michał Babiec, Jakub Czech, Oskar Łabędź, Michał Leniart.

W punktacji drużynowej na 16 klubów UKS HETMAN zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Ponadto zajął wysokie 7 miejsce w klasyfikacji medalowej. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. (ŁZ)