Maksymilian Grabowski podwójnym wicemistrzem województwa Podkarpackiego

W dniach 10-11 czerwca odbyły się najważniejsze zwody pływackie w województwie podkarpackim – Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego. 50 metrowa pływalnia w Dębicy zgromadziła ponad 290 zawodników z 25 klubów. Rywalizacja stała na wysokim poziom przygotowania fizycznego i mentalnego pływaków, podło wiele rekordów życiowych.

Fantastyczną formę zaprezentowała kadra zawodników przyszkolnego UKS-u, którzy w każdej konkurencji uzyskali czasy życiowe. Na wyróżnienie zasługuje dyspozycja Maksymiliana Grabowskiego, ucznia klasy 1 B naszego liceum. Maks po dłuższej przerwie roztrenowania wraca do szybkiego pływania. Na swoim koronnym dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 25,42 udowodnił swoje mocne predyspozycje stylowe – zdobył srebrny medal. Podobnie uczynił na dystansie 50m stylem motylkowym. Bardzo wysoką formę zaprezentowali także jego klubowi koledzy Klaudia Strach i Oskar Łabędź, którzy w każdej startowej konkurencji zajmowali miejsca w TOP 10.

Ponadto nasi zawodnicy punktowali jeszcze w konkurencjach drużynowych uzyskując życiowe czasy. W wyścigu sztafet 4x50m stylem dowolnym, chłopcy zajęli bardzo wysokie 4 miejsce. Pozostali zawodnicy uzyskali rekordy życiowe i godnie reprezentowali klub: Julia Romanek, Zofia Puk, Michał Babic, Igor Mrzygłód, Maria Śnieżek, Mateusz Warzecha, Damian Zając, Mateusz Zasuwa, Oskar Łabędź.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych startach.