Maciek Wolak na Letniej Szkole „sUMmer school” Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Od 12 czerwca Maciej Wolak z klasy 3b brał udział w  Szkole Letniej sUMmer school – unikatowym w skali kraju obozie naukowy organizowany po raz pierwszy przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi we współpracy z miastem Łódź. Projekt skierowany był do najzdolniejszych uczniów klas III i IV liceów ogólnokształcących z całej Polski, w szczególności finalistów i laureatów olimpiad.

Aby wziąć udział w rekrutacji Maciej musiał przesłać formularz rekrutacyjny on-line, dołączyć rekomendacje ze swojej szkoły, a także nagrać krótki film na temat motywacji do wzięcia udziału w projekcie. Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa wybrała najlepszą czterdziestkę, która miała szansę poznać Uniwersytet Medyczny w Łodzi trochę bliżej. Licealiści przyjechali do Łodzi z całej Polski, w sumie z 26 miast.

Odbyły się warsztaty prototypowania i szycia chirurgicznego, nietypowe zajęcia z chemii oraz wycieczkę po  nowoczesnym i doskonale wyposażonym Centrum Symulacji Medycznych, gdzie na co dzień kształcą się studenci prawie wszystkich kierunków UM – przyszli lekarze i ratownicy medyczny. A ponieważ nie samą nauką licealista żyje, był też czas na integrację i zwiedzania Łodzi 

 (Magdalena Ciach)