Literackie spotkanie

3 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu miało miejsce spotkanie  z pisarką Sylwią Winnik, autorką kilku książek o tematyce wojennej i nie tylko. Pojawiły się tam również Pani Renata Dąbrowska oraz Paula Nazar z 3b. Przed spotkaniem można było zakupić kilka autorskich książek, takich jak: Bezmiłość czy też Dziewczęta z Auschwitz.

Pani Sylwia okazała się być bardzo wrażliwą oraz nieśmiałą osobą, która już na wstępie podkreśliła, iż nie lubi słuchać, jak ktoś ją komplementuje, a sama woli mówić o innych niż o sobie.

Oto krótka relacja Pauli:

Tego popołudnia miałam okazję poznać cudowną kobietę o dobrym sercu, która podzieliła się z czytelnikami swymi ciekawymi myślami. Z ogromnym podziwem słuchałam, jak Pani Sylwia opowiada o tym, iż poświęca dużą uwagę każdemu szczegółowi, który ukazuje w swoich pracach, by przedstawione rzeczy i miejsca były jak najbliższe prawdzie. Jej książki poświęcone są głównie tematyce II wojny światowej. Jednak podczas tego spotkania okazało się, że autorka napisała również książkę o bursztynie oraz bajkę dla dzieci (którą również śmiało można polecić dorosłym!).

Po spotkaniu każdy miał okazję podejść do Pani Sylwii, zrobić sobie z nią zdjęcie, a także usiąść  obok i zadać kilka pytań. Miałam również przyjemność otrzymania od niej autografu, a także kilku rad dotyczących tego, jak rozpocząć swoją przygodę z pisaniem książek! Było to naprawdę niezwykłe spotkanie.

Dziękujemy Pani Dąbrowskiej za zakup książek Sylwii Winnik dla naszej szkoły. Autorce zaś gratulujemy sukcesów i życzymy ich jak najwięcej. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja się spotkać!

Paula Nazar 3b