Lilly May Niezabitowska, najlepsza hetmańska żeglarka, powołana do Kadry Narodowej Juniorów 2021!

Z przyjemnością informujemy, iż Lilly May Niezabitowska, uczennica klasy 2g „Hetmana”, została powołana przez Polski Związek Żeglarstwa do Kadry Narodowej Juniorów 2021, w klasie Laser Radial, w kategorii Talent.

Zawodniczka tarnobrzeskiego Jacht Klubu Kotwica znalazła się po raz kolejny wśród najlepszych zawodników reprezentujących nasz kraj w tej fascynującej dziedzinie. Jak podkreślają przedstawiciele PZŻ, z powodu pandemii koronawirusa, przy tegorocznych powołaniach brano pod uwagę osiągnięcia poszczególnych zawodników z roku 2020, ale też i z roku poprzedniego, gdyż w konkurencjach juniorskich nie odbyła się część mistrzowskich regat.

Nasza szesnastoletnia żeglarka w minionym sezonie osiągnęła jednak bardzo dużo!

Tylko w sierpniu 2020 r. zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Laser 4.7 w Portugalii, a następnie w Gdyni, na Mistrzostwach Polski Laser Radial, osiągnęła fantastyczne wyniki – brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów, złoty medal i tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców U21, tytuł Mistrza Polski Juniorów U19 oraz tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych U17.
Wydaje się, że dla Lilly, niczym dla antycznego Pompejusza „navigare necesse est…” – żeglowanie jest rzeczą konieczną. Podziwiać należy jej niespotykany talent, a przy tym ogromy zapał i wytrwałość w realizacji tak wyjątkowej pasji. Nie zrozumie jednak tego nikt, kto choć raz nie płynął żaglówką i nie poczuł radości z pokonywania żywiołów – wody, słońca, wiatru. Ktoś inny natomiast zwrócił uwagę, iż samo „życie jest jak rejs, i choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze w odpowiedniej być załodze”.

Gratulujemy naszej młodej żeglarce tego, iż znalazła się w wyjątkowej drużynie, i jak zawsze życzymy pomyślnych wiatrów w kolejnych zmaganiach na wodach całego świata.

Więcej można znaleźć na stronach Polskiego Związku Żeglarskiego.