LEKCJA W HETMANIE: HISTORIA

W miniony czwartek Pani Marzena Sarzyńska miała okazję poprowadzić lekcję historii przed obiektywami kamer, której temat brzmiał „Wielka historia o wielkim człowieku”. W toku zajęć uczniowie klasy 1b dostali możliwość przyjrzenia się celom i działaniom jakie podczas swoich rządów realizował Karol Wielki. Uczestnicy lekcji mogli przyjrzeć się dokonaniom sławnego reprezentanta dynastii Karolingów, prześledzić jego podboje, przyjrzeć się organizacji władzy, gospodarce a także bogatej kulturze karolińskiej. Na koniec uczniowie stanęli przez zadaniem odpowiedzi na pytanie „W czym wielki był Karol Wielki?”. Nikt nie miał problemu, aby udowodnić, że przydomek władcy jest w pełni zasłużony. Nagranie lekcji i edycja wideo zostały wykonane przez Panów A. Kunysza i G. Serwana.