LEKCJA W HETMANIE: GEOGRAFIA I ASTRONOMIA

W miniony piątek, w sali geograficznej odbyła się nietypowa lekcja geografii. Klasa Id pod kierunkiem p. Urszuli Żak miała okazję obserwować fascynujące zjawiska związane z roczną wędrówką Słońca po sferze niebieskiej. W tym celu uczniowie korzystali z programu komputerowego Sun – Earth 3D oraz modelu ruchu obiegowego Ziemi (tellurium). Samodzielnie generowali oświetlenie naszej planety w różnych porach roku dla dowolnie wybranych punktów na Ziemi. Przy okazji poznali ciekawostki – np. czym są białe noce astronomiczne i że występują również w Polsce. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie chętnie angażowali się w powierzone zadania, o czym świadczyły gromkie brawa pod koniec lekcji. Autorami nagrania, montażu oraz przygotowania do emisji są p. Adam Kunysz i p. Grzegorz Serwan.