LEKCJA W HETMANIE: CHEMIA

W poniedziałek 11 marca klasa 2cd uczestniczyła aktywnie w ciekawej lekcji chemii. Na zajęciach młodzież samodzielnie wykonywała ćwiczenia celem przygotowania roztworów o określonym stężeniu molowym i procentowym szlifując techniki laboratoryjne. Uczniowie kształtowali kompetencje w zakresie wykonywania obliczeń, doświadczeń , badawczego sposobu myślenia oraz pracy w grupach pod czujnym okiem nauczyciela pani Katarzyny Osowskiej. Okazało się, że określanie menisku dolnego może być fascynujące a wymagania egzaminacyjne można realizować ciekawie, kreatywnie i aktywnie. Uczniowie ze wszystkimi wyzwaniami poradzili sobie znakomicie. Autorami nagrania, montażu oraz przygotowania do emisji są p. Adam Kunysz i p. Grzegorz Serwan.