Lekcja anatomii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

W piątek, 8 marca br., na zaproszenie naszego absolwenta, Jędrzeja Tłustego, obecnie studenta trzeciego roku medycyny, klasa 4b wraz z wychowawczynią p. Sylwią Wychowaniak udała się na Warszawski Uniwersytet Medyczny. Młodzież uczestniczyła w ciekawej lekcji anatomii w jedynym w Polsce współczesnym Teatrze Anatomicznym XXI Wieku. Studenci wydziału lekarskiego przy pomocy pokazu multimedialnego wprowadzili maturzystów w tajniki anatomii ciała ludzkiego, ukazując także eksponaty związane z wybitnymi przedstawicielami nauk medycznych, zasłużonymi w tych dziedzinach w kraju i na świecie. Wspomniane muzeum prezentuje również dorobek warszawskiej farmacji, dlatego też w kolejnej części zajęć wzięły udział studentki wydziału farmaceutycznego, które omówiły podstawowe różnice pomiędzy lekiem a suplementem diety. Kierujemy serdeczne podziękowania w stronę wszystkich prelegentów. Szczególnie miło było nam spotkać się z Jędrzejem, któremu dziękujemy za podzielenie się swoją wiedzą i ciekawostkami z życia studenckiego. Życzymy mu sukcesów na polu naukowym, jak też powodzenia wszystkim, którzy planują podjąć w tym roku studia medyczne!