Laureaci XII Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „W moim lasowiackim sercu”

Dzisiaj w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego, którego dwunastą już odsłonę poświęcono kulturze lasowiackiej. Uczestnicy mogli w dowolnej formie (plastycznej, multimedialnej lub literackiej) zinterpretować legendę o lasowiackim sercu.  Wśród laureatów znalazło się czterech uczniów z „Hetmana”: Julia Justyna, Emilia Barnaś, Anna Chernietsova, Konrad Hudela.

Listę nagrodzonych w konkursie poznaliśmy jeszcze w czerwcu, ale podsumowanie i rozdanie nagród przewidziano na początek nowego roku szkolnego.

W kategorii literackiej trzecie miejsce wywalczyła uczennica klasy 3a, Julia Justyna. Julka wypowiedziała się w formie wierszowanej, nawiązującej do lasowiackich przyśpiewek – przygotowała „Piosenkę o wiecznym lasowiackim sercu”.

Jury dostrzegło również oryginalność literacką tekstu innej z naszych uczennic, Emilii Barnaś z klasy 2b. Emilka otrzymała wyróżnienie za pracę „Serce lasowiackie”,  którą skomponowała jako dialog bohaterów, Marysi i Antka.

Pierwsze miejsce za piękną i rzetelną faktograficznie pracę multimedialną „W moim lasowiackim sercu” uzyskała Anna Chernietsova z klasy 1a. Ania jest dziś uczennicą naszej szkoły, ale w ubiegłorocznym konkursie startowała jako reprezentantka Szkoły Podstawowej Nr 4.

Drugie miejsce w kategorii literackiej za bardzo ciekawą pracę „Lasowiaccy ludzie z puszczy” wywalczył Konrad Hudela, obecnie uczeń klasy 1b,  w konkursie reprezentujący Społeczną Szkołę Podstawową im. Małego Księcia.

Wszystkie nagrodzone prace znalazły się w okolicznościowym tomiku, wydanym przez tarnobrzeskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe LIBRI i Bibliotekę Pedagogiczną.

Gratulujemy naszym wyjątkowym uczniom wspaniałych prac, ich publikacji w almanachu, a także uzyskanych tytułów i nagród rzeczowych. Życzymy kolejnych sukcesów!

Tu można obejrzeć materiał TVL o wydarzeniu z wywiadem, którego udzieliła Julia Justyna:

https://tvl.tarnobrzeg.pl/2023/09/27/2023-09-27-maja-lasowiakow-w-sercach/