Kreatywnie – Charytatywnie

Na najbliższej lekcji wychowawczej, w piątek 15 grudnia, zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszej wyjątkowej akcji pisania kartek świątecznych dla seniorów! To prosta, ale znacząca sposobność, aby sprawić, że czyjeś święta będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

🌟 Dlaczego warto wziąć udział? Takie działanie:

  1. Doda radości seniorom: Święta to czas radości, ale dla wielu seniorów może być też czasem samotności. Twoja kartka może rozświetlić ich dzień i sprawić, że poczują się ważni.
  2. Tworzy więzi społeczne: Pisząc kartki razem z innymi, tworzymy wspólnotę, która dzieli się miłością i troską. To szansa na nawiązanie nowych znajomości i zacieśnienie więzi.
  3. Uwrażliwia na potrzeby innych: Akcja uczy empatii i pokazuje, jak niewiele trzeba, aby sprawić radość komuś innemu. To szansa na przeżycie magicznej chwili dzielenia się z innymi.

💌 Jak wziąć udział?

  1. Napisz kartkę: Weź papier i długopis, napisz krótką, serdeczną wiadomość. Może to być życzenie świąteczne, wspomnienie z własnych świąt, czy po prostu ciepłe słowa.
  2. Dodaj personalny akcent: Jeśli masz zdolności artystyczne, dodaj rysunek, malunek lub ozdobę. Nawet prosta, ręcznie narysowana choinka może sprawić uśmiech.
  3. Podziel się na mediach społecznościowych: Udostępnij swoje dzieło na Instagramie, Facebooku lub innych platformach społecznościowych z hasztagiem #KartkiDlaSeniorów, aby inspirować innych do udziału.
  4. Przekaż kartki: Możesz dostarczyć kartki do pani Marzeny Sarzyńskiej, która przekaże je do lokalnego domu opieki lub organizacji wspierającej seniorów.

🌈 Zobacz, jak mały gest może wpłynąć na życie innych. Dołącz do nas i spraw, by te święta były pełne miłości i wspólnoty!