Krakowskim szlakiem

W minioną sobotę (17 lutego) uczniowie oraz nauczyciele „Hetmana” wybrali się do Krakowa, by miło, kulturalnie i w dobrym towarzystwie spędzić wolny czas. Wyruszyli, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat historii miasta oraz zapoznać się z nowymi doświadczeniami kulturowymi. Po dotarciu do Krakowa grupa udała się do Muzeum Rynku Podziemnego, gdzie wraz z przewodnikiem poznawała pierwsze dzieje miasta. Muzeum zlokalizowane jest pod terenem Sukiennic oraz Rynkiem Głównym, a jego powierzchnia wynosi ok 6 tysięcy metrów kwadratowych. Obszar ten klasyfikuje go jako największy podziemny szlak turystyczny w Europie. Warto dodać, że w muzeum znajdują się również obiekty multimedialne, które dodają całemu zwiedzaniu intensywnych wrażeń. Po muzeum grupa miała czas wolny, który przeznaczyła na posiłek oraz samodzielne podziwianie Krakowa. O godzinie 19:00 wszyscy udali się do Teatru Bagatela na spektakl pt. „Mayday odNowa”. Reżyserem spektaklu jest Artur Barciś. „Mayday” autorstwa Raya Cooneya jest znaną na skalę światową komedią, która podbiła serca wielu odbiorców. Aranżacja przedstawienia różniła się nieco od oryginału, lecz nie przeszkodziło to hetmaniakom w doznaniu ciekawych wrażeń kulturalnych. Po spektaklu cała grupa powędrowała na posiłek, jakim były znane w Krakowie „Kiełbaski z niebieskiej nyski”. Po posiłku wszyscy zadowoleni, lecz również zmęczeni pojechali z powrotem do Tarnobrzega. Wycieczka była idealną odskocznią od codziennej nauki na rzecz poznania dobrej kultury. (Ania Makieła 2a)