Koncert jesienny

Koncert koncert koncert jesienny na dwa świerszcze i/ Wiatr w kominie/ Koncert, co babim latem odpłynie… – śpiewała mistrzyni nastrojowych utworów, Magda Umer. I u nas, w hetmańskich progach, zagościły subtelne czasami, czasami mocniejsze jesienne brzmienia. W czwartkowe, powywiadówkowe popołudnie znów dało się słyszeć muzykę, a to za sprawą długo wyczekiwanego koncertu jesiennego„Jesiennie nie o miłości”.

Dzięki wspaniałej ekipie wykonawców pod wodzą organizatorek wydarzenia, Pani Katarzyny Łazowskiej i Pani Sylwii Wychowaniak, udało się stworzyć niezwykły klimat, który szybko udzielił się publiczności: rodzicom, nauczycielom, absolwentom, uczniom, młodszemu rodzeństwu… I jakoś tak małym i dużym wychodzić się nie chciało, gdy wybrzmiały już ostatnie z przewidzianych na ten czas utworów. Nikomu nie przeszkadzała podczas koncertu drobna złośliwość przedmiotów martwych, bo przecież mieliśmy wspaniałych konferansjerów, naszych hetmańskich następców Piotra Bałtroczyka i Tomasza Kamela! Kacper Janczy i Maciej Wolak zadbali, by z debiutantów opadło zdenerwowanie, a muzyczni wyczynowcy nie popadli w rutynę. Rzucali żarcikami, zabawiali i angażowali publiczność, przeprowadzali wywiady z artystami… Słowem dwoili się i troili.

Występujący oczarowali słuchaczy dojrzałymi interpretacjami. Publiczność wszystkich nagradzała burzliwymi oklaskami, puszczała światełka akceptacji i nierzadko śpiewała z wykonawcami znane i lubiane szlagiery. Z przyjemnością przedstawiamy wokalno-instrumentalną ekipę:

1. Zespół: Iga i Lena Kwarciany, Klaudia Huk, Natalia Jugo, Roksana DziuraHej Hej Daria Zawiałow;
  2. Bruno JaworskiWalc a-mollChopina (pianino);
  3. Patryk SochaSound of Silcence Simon and Garfunkel (gitara);
  4. Magda MroczkaPrawie się udało z bajki Księżniczka i żaba (podkład);
  5. Zuzanna Murek i Patrycja PaszkoEldorado Sanah (gitara klasyczna);
  6. Julia KutyłaEvermore Taylor S. + Bony Iver;
  7. Patryk SochaGuitar tango The Shadows (gitara);
  8. Patrycja Pacholska (absolwentka) – From a Distance Bette Midler;
  9. Julia WolaninGnossienne no 3 Eric Satie (pianino);
  10. Emilia MikulaRiptide Vance Joy;
  11. Grzegorz Rawski i Maciej KropHouse of the Rising Sun The Animals (gitara);
  12. Maja ZiołoPowinnam Natalia Szroeder;
  13. Zespół: Iga Kwarciany, Julia i Emilia Barnaś, Natalia JugoWhere is my mind Pixies;
  14. Weronika GraczykNie, nie, nie T-Love w aranżacji Kwiatu Jabłoni;
  15. Antonina DąbrowskaVienna Billy Joel;
  16. Patrycja GorczycaCo mi, Panie, dasz? Bajm;
  17. Natalia GazdaHero Mariah Carey;
  18. Emil TrelaHej, Wy Kortez (pianino);
  19. Julia KutyłaSzyba musical Metro ;
  20. Patrycja Gorczyca i Aniela RomanCount on me Bruno Mars;
  21. Aniela i Emilia RomanBreaking free High School Musical;
  22. Kamila Wolska Band 🙂 – Cudowne lata Bovska i Kukulska;
  23. Zespół: Iga i Lena Kwarciany, Klaudia Huk, Natalia Jugo, Roksana DziuraKonik na biegunach

Dziękujemy artystom za  piękne chwile wzruszeń i szansę oderwania się od codzienności oraz potężny zastrzyk energii na zbliżający się wielkimi krokami październik. Z babim latem odpłynie wrzesień, ale odejdzie koncertowo i mistrzowsko, bo: „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie” – Platon tak to pięknie ujął, jakby wczoraj  był wśród nas. Może stąd – Olaboga! – te zakłócenia? Może wszechświat odpowiedział na nasze przesłanie?