Koło modelarsko-wargamingowe na niepołomickich ,,Polach Chwały’’

Koło modelarsko-wargamingowe na niepołomickich ,, Polach Chwały’’

Drugi turniej trzeciej edycji historycznej gry bitewnej ,,Wrzesień 1939’’, został rozegrany w miniony weekend w Niepołomicach koło Krakowa. Był on obok świetnych wyników, również wielkim przeżyciem i lekcją dla naszych uczniów.

,,Pola Chwały’’ od początku są organizowane przez miłośników historii i wojskowości, których pasje realizują się na różne sposoby. Jedni z nich odtwarzają historyczne oddziały wojskowe, szyją mundury i rekonstruują bitwy, inni robią to samo w skali makiety, a jeszcze inni na planszach do gry. Kolejni budują modele, śpiewają stare pieśni i tańczą albo piszą książki i prace naukowe. Dla nich wszystkich historia jest ważnym elementem życia, pasją i radością, którą chcą się dzielić z innymi.

Impreza obejmowała obok zamku na, którym rozgrywaliśmy turniej, całe centrum miasta. Niepołomice na trzy dni stają się wielkim , kolorowym i wielonarodowym garnizonem, a na jego ulicach można spotkać rycerzy i żołnierzy z różnych epok i krajów oraz wozy bojowe, które zwykle możemy podziwiać jedynie w muzeach.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była 400. rocznica bitwy pod Chocimiem. W programie znalazły się więc pokazy husarii i artylerii z tego okresu. Muzycznym przebojem imprezy był wieczorny koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

W turnieju brało udział sześciu zawodników z naszego koła Grzegorz Rawski, Kacper Kowalski, Oliwier Oleksy, Michał Leniart, Kacper Puzio i Franciszek Ciach. Przyjechali z rodzinami tak, że nasza zgrana grupa liczyła 17 osób. Podziękowania należą się organizatorom którzy zapewnili nam darmowe noclegi i wyżywienie. Czas spędzony w Niepołomicach był dla na nas okazją do integracji, nauki i zabawy.

Wyniki przedstawiają się też rewelacyjnie. II miejsce w turnieju seniorskim zdobył Grzegorz Rawski.

(tc)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.