Kolejne osiągnięcia olimpijskie

Paulina Orlińska (4g) uzyskała kwalifikację do części ustnej zawodów okręgowych XXXV Olimpiady Filozoficznej.

Marek Aureliusz, rzymski cesarz i filozof na tronie, twierdził, że: „Szczęśliwe życie zależy od jakości twoich myśli”. Co na temat szczęścia sądzili miłośnicy mądrości, a przede wszystkim, jak poprawić jakość myślenia – o tym dowiedzieć się może każdy, kto zechce na  ścieżce swojego życia odnaleźć „kamyk filozoficzny”.

Na takie wyzwanie zdecydowała się Paulina Orlińska, która do wielu naukowych sukcesów dodała właśnie kolejny. 18 lutego uczennica wystartowała w pisemnej części zawodów okręgowych XXXV Olimpiady Filozoficznej. Jej zadaniem było napisanie eseju oraz rozwiązanie testu z zakresu wiedzy z historii filozofii. Ten etap rywalizacji Paulina zakończyła ze znakomity wynikiem i w najbliższą sobotę czekają na nią kolejne wyzwania – egzamin ustny przed gronem profesorskim Wydziału Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki!