Kolejna inspirująca wizyta absolwenta

Kolejna inspirująca wizyta absolwenta

Wrzesień i październik to miesiące wyjątkowe pod względem odwiedzin naszych absolwentów. Uczniowie, którzy ukończyli Hetmana nie zapominają o swojej szkolnej przeszłości i nieustannie wracają w mury dawnego liceum, aby porozmawiać z nauczycielami, uczniami i podzielić się swoimi doświadczeniami ze studenckiego bądź zawodowego życia.

Przykładem takiej wizyty było spotkanie z Maciejem Barą, studentem czwartego roku medycyny na Uniwersytecie Warszawskim. Zawitała też do nas Ewelina Barszcz, studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie w Łodzi. Dzięki rozmowom ze studentami młodzież klas I i II, rozszerzająca biologię i chemię, miała okazję poznać tajniki studiów medycznych oraz dowiedzieć się jakie wyzwania czekają na osoby ubiegające się o dostanie na tego typu kierunki. Dodatkowo Maciek prześledził i przeanalizował swoje praktyki w szpitalach i nie tylko, a także opowiedział o planach na dalsze życie zawodowe. Takie przedsięwzięcia dają uczniom możliwość dostosowania do potrzeb wymagającego rynku pracy i poznania zasad obowiązujących podczas procesu rekrutacji.

Dziękujemy naszym gościom za te wzbogacające wizyty i cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na waszą sympatię i dobrą pamięć, która przekłada się na takie owocne spotkania.