Kartki dla seniorów

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał jeszcze tydzień. Jak dobrze wiemy, będzie to wyjątkowy czas, w którym spotkamy się w gronie naszych bliskich. Towarzyszy nam wtedy szczególna aura, zostajemy bowiem otoczeni miłością i życzliwością. Niestety, nie dla wszystkich są to radosne chwile spędzone w rodzinnym gronie. Dla wielu seniorów jest to czas samotności, dlatego ważne jest, aby wesprzeć ich w tym świątecznym okresie. Uczniowie z „Hetmana”, działając KREATYWNIE – CHARYTATYWNIE, zaangażowali się w akcję tworzenia kartek świątecznych dla podopiecznych Tarnobrzeskiego Domu Pomocy Społecznej. Podczas lekcji wychowawczej uczniowie razem z wychowawcami własnoręcznie wykonali świąteczne kartki, ozdobili je rysunkami, a w środku zamieścili życzenia, które mają na celu uszczęśliwić seniorów i dodać im otuchy. Dla młodzieży była to doskonała lekcja empatii, dzięki której wszyscy przekonali się, jaką wielką moc mają małe gesty. Mamy nadzieję, że nasze prace sprawią, iż seniorom zrobi się ciepło na sercu, a tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą dla nich wyjątkowe. (MP)