Kacper Janczy w etapie centralnym X Olimpiady Wiedzy o Mediach

Dziś, prawie w samo południe, w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego toczyły się zmagania w II etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach. W zawodach tych naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Roksana Dziura z klasy III „b” oraz Kacper Janczy z klasy IV „b”.  Kacper wywalczył awans do etapu III, finałowego, który odbędzie się 22-23 marca 2024 r.

Olimpiada Wiedzy o Mediach jest jedną z „młodszych” olimpiad – w tym roku ma miejsce jej dziesiąta odsłona. Za jej przebieg odpowiada Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy z piętnastoma uczelniami z całego kraju i pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Organizatorzy pragną propagować rzetelną wiedzę o funkcjonowaniu mediów, ich historii, ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Startujący w olimpiadzie uczniowie, oprócz zdobycia solidnej wiedzy o mediach,  walczą również o indeksy na studia dziennikarskie.

Gratulacje dla przecierających szlaki w tej olimpiadzie – brawo Roksano i Kacprze! Wielkie gratulacje dla Kacpra za awans do zawodów centralnych! Trzymamy kciuki za finał!