Kacper i Nikodem finalistami 65 edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce Świecie Współczesnym

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczniowie naszej szkoły Kacper Leboda i Nikodem Szala-Jagiełło zdobyli tytuły finalistów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – wielkie gratki dla Was!

Olimpiada potocznie zwana wosową, gdyż jako jedyna gwarantuje finalistom zwolnienie z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym, oczywiście ze 100% wynikiem, jest jedną z najstarszych olimpiad w Polsce. Obecnie mieliśmy już jej 65 edycję. Olimpiada ta jest zarazem jedną z najtrudniejszych, nie tylko ze względu na obszerny zakres merytoryczny materiału do opanowania przez ucznia, ale także z powodu jej kryteriów finałowego przebiegu – tytuł finalisty i laureata jest bowiem zagwarantowany tylko dla 60% najzdolniejszych uczestników. Wysoki wynik testu stanowi w niej kryterium przejścia do fazy walki o tytuł finalisty lub laureata i budzi ogromne emocje. Nikt nie chce wrócić do domu jedynie z tytułem uczestnika eliminacji centralnych, bez przywilejów maturalnych.

Tym bardziej gratulujemy sukcesu Kacprowi, a szczególnie Nikodemowi, który jako drugoklasista zapewnił sobie tytuł finalisty i związane z tym profity.

Tradycyjnie eliminacje centralne odbyły się na Wydziale Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Tegoroczne zmagania przebiegały pod hasłem 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. (GK)

Więcej na stronie Olimpiady OWPSW.