Jędrzej Rusinek w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

Uczeń klasy IV, Jędrzej Rusinek, bardzo dobrze zaprezentował Hetmana w debiucie uczestnictwa szkoły w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości organizowanej przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. W zawodach okręgowych, które odbyły się w piątek 23 II, zdobył trzecie miejsce i awans do etapu centralnego. Gratulacje!

Identyczną liczbę punktów zdobyła Amelia Ciba, ale o awansie zadecydowała liczba punktów z części pierwszej – testowej zmagań (zgodnie z regulaminem). Warto zaznaczyć, iż Amelia zdobyła największą liczbę punktów w drugiej części zawodów polegającej na opisie patentu i rozwiązywaniu casusów prawnych stosowania prawa patentowego. Brawo, Amelia!

Dobry wynik uzyskał także trzeci z reprezentantów Hetmana, tworzący zespół naszych uczniów – trzecioklasista Adam Sierant. W przyszłym roku zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować sukcesem.

Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości jest olimpiadą przeznaczoną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowaną przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, na podstawie rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, przy współpracy z: Ministerstwem Edukacji Narodowej, Urzędem Patentowym RP i wojewódzkimi/regionalnymi Klubami Techniki i Racjonalizacji.

Formuła olimpiady zakładała ocenę stanu wiedzy uczestników z zakresu prawa własności przemysłowej i historii wynalazków, w wymiarze praktycznym i teoretycznym.

Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości – finał ogólnopolski odbędzie się w dniach  15 – 23 marca 2024r.

Trzymamy kciuki za Jędrzeja! (GK)

Więcej na stronie Olimpiady.