Jędrzej Rusinek pierwszym hetmańskim finalistą Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

Jędrzejowi Rusinkowi (4a) gorąco gratulujemy uzyskania tytułu finalisty Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości organizowanej przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów na zlecenie MEN.

Tym bardziej cieszy nas ta informacja, gdyż sukces w tej dziedzinie zdarzył się po raz pierwszy w historii Szkoły.

Jędrek świetnie połączył swoje zainteresowania historią i prawem, znajdując jeszcze możliwość rozszerzenia wiedzy w dziedzinie, z którą do tego czasu nie miał wiele wspólnego. Dobrze wiemy, że jest on osobą, która lubi poszukiwać szczegółów i sprawdzać się w nowych wyzwaniach. Jak sam przyznaje, główną motywacją były kwestie typowo pragmatyczne, ponieważ osiągnięcia w tej olimpiadzie ułatwiają ścieżkę rekrutacyjną na wybrane uczelnie wyższe (m.in. przy rekrutacji na UJ wynik olimpiady honorowany jest na każdy praktycznie kierunek).

Zdobycie tytułu finalisty w centralnym etapie oznacza, że Jędrek znalazł się tuż za pierwszą dziesiątką, która cieszy się tytułem laureata. Jest to i tak niezwykłe osiągnięcie, gdyż nie wszyscy biorący udział w finale zostają finalistami! Nie każdy bowiem biegle zna prawo własności przemysłowej, a także historię wynalazków. Jak podpowiada motto Olimpiady – Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem (Konfucjusz) – najważniejsza jest praktyka.

Do uczestnictwa w olimpiadzie zachęcił Jędrka oraz innych uczniów (w niższym etapie brali także udział Amelia Ciba i Adam Sierant) p. Grzegorz Kobylski i opiekował się nimi na wszystkich etapach. Gratulujemy Nauczycielowi świetnego startu uczniów, a szczególnie sukcesu Jędrzeja! 

Warto dodać, że przed Jędrkiem „gorący kwiecień”, w najbliższym czasie czeka go finał Olimpiady Wiedzy o Prawie, ponadto jeszcze finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach oraz drugi etap Konkursu Akademii Wiedzy o Prawie, organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych. A potem już tylko maj i matura…

Jędrku, życzymy Ci powodzenia w dalszych przedsięwzięciach! Śmiało spełniaj swe marzenia! Fortes fortuna iuvat. 🙂

 

Więcej na stronie Olimpiady.