Jędrek na podium Konkursu Wiedzy o Prawie!

Jędrzej Rusinek nie zwalnia tempa w zajmowaniu centralnych miejsc w  konkursach o tematyce prawnej, dopiero co zajął 5 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach a już sięgnął po 3 miejsce w innym konkursie ogólnopolskim organizowanym przez korporację zawodów zaufania publicznego.

Tym razem była to Krajowa Izba Radców Prawnych. W VIII edycji Konkursu Wiedzy o Prawie uczeń reprezentował nie tylko Hetmana ale także Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie. Prawo tej reprezentacji uzyskał po wygraniu zmagań okręgowych Konkursu. Gratulujemy!

Zawody finałowe odbyły się 15 maja w Warszawie.W kategorii szkół średnich rywalizowało 18 uczestników reprezentujących poszczególne Okręgowe Izby Radców Prawnych. Wymagania merytoryczne obejmowały cześć problematyki kodeksowej i pozakodeksowej prawa, wchodzącej  w zakres egzaminu radcowskiego. Jędrek  odpowiadał przed komisją na dwa wylosowane pytania. Pierwsze odnosiło się do konstytucyjnej pozycji Prezydenta RP a drugie związane było z procedurą postępowania cywilnego. (GK)

Więcej na: https://kirp.pl/final-viii-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-akademia-wiedzy-o-prawie/