II Hetmański Turniej Deblowy

Wspaniała atmosfera, zacięta rywalizacja i niezwykłe umiejętności tenisowe – to wszystko można było zobaczyć podczas II Hetmańskiego Turnieju Deblowego Tenisa Ziemnego im. Trenera Józefa Salika, naszego szkolnego, zasłużonego patrona sportu.

Zawody odbyły się 20 czerwca na terenie kompleksu kortów tenisowych „Zwierzyniec”. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności sportowe i walczyć o tytuł mistrzów debli.

Turniej zgromadził szesnaście par złożonych z uczniów i absolwentów naszej szkoły. Od samego początku atmosfera była napięta, a uczestnicy pełni energii i determinacji do wygranej. Młodzi tenisiści zaprezentowali wysoki poziom gry.

Uczniowie świetnie wykorzystywali swoje umiejętności techniczne, takie jak precyzyjne serwisy, mocne uderzenia forhendowe i backhandowe oraz szybkie reakcje na odbicie piłki. Każda para miała swoją unikalną taktykę i strategię, starając się zdobyć punkty i zdominować rywali.

Finałowy mecz był niezwykle emocjonujący. Adam i Alicja Sierant zmierzyli się z utalentowanymi rywalami, Michałem Kostępskim i Maciejem Majchrzakiem, którzy przez cały turniej prezentowali doskonałą grę. Obie pary udowodniły, że tenis to widowiskowy sport, pełen dynamicznych wymian piłek i wspaniałych zagrywek. Pierwsza para, czyli rodzeństwo Sierantów, wykorzystała swoje niesamowite umiejętności, doskonałą synchronizację i umiejętność czytania gry przeciwników, aby zwyciężyć z wynikiem 4:2 w gemach. Najtrudniejszym przeciwnikiem jednak okazał się czas. Finał bowiem trwał krócej, niż to zazwyczaj bywa, mimo to dostarczył wielu emocji. Trzecie miejsce po świetnym występie zajęli natomiast Adam Ziętek i Karol Wojtal.

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które podjęły się organizacji tego turnieju, zawodnikom, którzy pokazali świetną grę, oraz kibicom. (Michał Kostępski 3d)