I Ty możesz pomóc – Razem dla Wojtusia!

W wielu sytuacjach przypominają się słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Pod tymi słowami może się świadomie i w pełni podpisać społeczność Hetmana. Wiele razy bowiem mieliśmy okazję organizować akcje pomocowe dla pojedynczych osób, najczęściej chorych, potrzebujących drogiego specjalistycznego leczenia, dla rodzin będących w trudnej życiowej sytuacji czy młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych, a w ostatnim roku dla ofiar wojny na Ukrainie.

Tym razem prosimy o włączenie się w akcję pomocową dla jedenastoletniego Wojtusia Rubina ze wsi Łopuszka w gminie Kańczuga.

Z takim właśnie apelem zwrócił się do nas podczas Jesiennego Koncertu p. Janusz Szewerniak, nauczyciel języka niemieckiego, przez wiele lat pracujący w Hetmanie, a rodzinnie związany z rejonem pochodzenia Wojtka. Rodzice tego chłopca, od dzieciństwa walczącego o odrobinę normalności, nie są w stanie zapewnić mu wszystkich potrzeb.

Wychodząc więc naprzeciw tej prośbie, informujemy, iż za zgodą Dyrektora Hetmana, p. Pawła Dobrowolskiego, w najbliższym tygodniu będziemy zbierać do puszek w Szkole dowolne kwoty dla Wojtusia. Ponadto kierujemy do czytelników naszej strony WWW prośbę o jakąkolwiek pomoc dla chłopca – darowizny można dokonać poprzez stronę internetową lub wpłacając dowolną kwotę na poniższy numer konta bankowego:

Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci
ul. Mistrzowska 15
01-929 Warszawa
nr rachunku bankowego:
75 1020 1042 0000 8102 0453 3352

Tytułem wpłaty: Darowizna Wojciech Rubin

Więcej o Wojtku na stronie https://www.nadziejadladzieci.pl/rubinek/

Dziękujemy wszystkim za pozytywny odzew! „Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności”. (o. Fabian Kaltbach OFM)