Hetmańska Strefa Kibica

Dnia 14 czerwca w naszej szkole w ramach Strefy Kibica, zorganizowanej z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego, odbyło się wspólne kibicowanie naszej reprezentacji w piłce nożnej. Emocji było co nie miara! Również miłym zaskoczeniem okazał się przygotowany przez Sejmik poczęstunek, który składał się ze słonych przekąsek oraz orzeźwiających napoi. Na wydarzenie przybyli uczniowie ze wszystkich klas, w tym także absolwenci, którzy zawsze chętnie wracają na różne wydarzenia związane z życiem szkoły. Część zgromadzonych osób postanowiła założyć się o wynik meczu, jak przystało na wielkich fanów piłki nożnej. Niektórym udało  się obstawić prawidłowy wynik spotkania Polaków ze Słowakami. Chłopcy zabrali ze sobą szaliki, trąbki, czapki, wielu miało także namalowaną na policzkach flagę narodową. Pan Dyrektor również zadbał o zachowanie atmosfery, wyjętej wprost ze stadionu piłkarskiego, motywując przybyłe osoby do śpiewania charakterystycznych zwrotów i przyśpiewek, m.in. „Polska, biało-czerwoni…”. Jednak emocje sięgnęły zenitu w momencie strzelenia bramki przez naszą drużynę, na szkolnym holu zapanował ogromny hałas złożony z okrzyków, oklasków i odgłosów trąbek. Niestety, wychodząc ze szkoły większość osób była zawiedziona, mecz został przegrany. Ale cóż, być może w trakcie następnego wspólnego kibicowania polska drużyna wypadnie lepiej. Trzymajmy kciuki! (Katarzyna Mazurkiewicz, 2a)