Hetmańscy humaniści w kolejnym etapie olimpijskich zmagań

Do kolejnego, ustnego, etapu zawodów okręgowych LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego została zakwalifikowana czwórka naszych uczniów: Natalia Kolada (3c), Nikodem Szala-Jagiełło (2a), Emilia Barnaś (2b) oraz Hanna Dybus (2d).

W sobotę, 3 lutego, odbyły się pisemne zawody okręgowe OLiJP, w których naszą szkołę reprezentowała mocna sześcioosobowa ekipa. W trakcie kilkugodzinnego maratonu (od godziny 10:00 do 16:00) uczniowie pisali wypracowanie  oraz rozwiązywali test gramatyczny. Pomiędzy częścią literacką a gramatyczną mieli chwilę oddechu, by pokrzepić ciało posiłkiem i łykiem gorącej herbaty lub kawy.

W tym tygodniu ogłoszone zostały wyniki części pisemnej OLiJP, a uczestnicy (spełniający warunki regulaminowe) otrzymali kwalifikacje do etapu ustnego. Dumni jesteśmy z pracy naszych humanistów i z każdego uzyskanego przez nich wyniku. Warto podkreślić, że do awansu niewiele zabrakło utalentowanym drugoklasistom. Anna Makieła (2a) i Mattie Skowron (2a) byli o włos od wejścia do kolejnego etapu. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie i wiedzę wykorzystają w przyszłym roku szkolnym! Brawa dla wszystkich za dotychczasową pracę i wytrwałość!

Za naszych reprezentantów w części ustnej olimpiady – Natalkę, Nikodema, Emilkę i Hanię – mocno trzymamy kciuki. Nie mówimy, że będzie łatwo. Jesteśmy pewni, że będzie warto!