HetManiak TV zaprasza na rozmowę z Wojciechem Bonowiczem

HetManiak TV zaprasza na rozmowę z Wojciechem Bonowiczem, poetą, publicystą i dziennikarzem, który gościł w naszej szkole 14 marca, na zaproszenie Pani Renaty Dąbrowskiej.

Uczestnicy nietypowej, polonistycznej lekcji, jaką poprowadził Wojciech Bonowicz, dostali wskazówki, jak czytać poezję i jak o niej mówić. Oczywiście można dużo i w różny sposób! A o czym mówi sama poezja? Co poeta miał na myśli? O czym jest ten czy inny wiersz? Często nie trzeba żmudnej analizy, by odkryć magię i tajemnicę zapisaną w słowach. Wystarczy kilka podpowiedzi…

Kontynuacją spotkania była rozmowa w studio TV, w czasie której  nasi dziennikarze – Roksana Dziura (3b) i Nikodem Szala-Jagiełło (2a) dowiedzieli się jeszcze wielu ciekawych rzeczy o życiu i twórczości naszego gościa.

Zachęcamy do lektury tekstów Wojciecha Bonowicza, takich jak: „Kapelusz na wodzie”, „Gawędy o ks. Tischnerze”, „Dziennik końca świata” czy „Wielkie rzeczy”. Jego najnowszy „Dziennik pocieszenia”, opatrzony autografem, znajduje się w szkolnej bibliotece.

Miłego odbioru 🙂

Montaż: Adam Sierant (3a)