„Hetman” znów wysoko w Rankingu szkół kompetencji przyszłości!

19 maja odbyła się w Warszawie na Służewcu Gala Finału VIII Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”, w której uczestniczyła 15-osobowa grupa uczniów „Hetmana” – finalistów tegorocznej edycji olimpiady.  Podczas uroczystości przyznawane były dodatkowe nagrody w postaci Złotych, Srebrnych i Brązowych Wilków oraz ogłoszony został Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii 2022. „Hetman” uplasował się na 44 miejscu w Polsce i 3 w województwie wśród szkół kompetencji przyszłości!

Wielka satysfakcja z finalizacji trzech projektów społecznych, konkretne dobro, które one przyniosły idą w parze z wieloma umiejętnościami i wiedzą, jakie przy realizacji zadań nabyły zespoły projektowe. Wymiernym znakiem tych osiągnięć są tytuły finalistów oraz międzynarodowe certyfikaty z zarządzania PMI. Dodatkowym sukcesem jest zdobycie Brązowego Wilka przez zespół #PoznajMyPodkarpacie,  nominacje do Złotego Wilka dla grup #PoznajMyPodkarpacie i Akceptunek oraz awans do trzydziestki najlepszych drużyn w Polsce zespołu #PoznajMyPodkarpacie w walce o Złotego Wilka Pitch Contest. Dwa wymienione tu zespoły projektowe wraz z grupą Wczoraj i Dziś wywalczyły dla „Hetmana” zaszczytne 44 miejsce w Polsce i 3 w województwie w rankingu szkół kompetencji przyszłości. Ranking ten, ogłaszany co roku podczas Wielkiego Finału, jest – jak piszą organizatorzy formą „wyróżniania szkół ponadpodstawowych, które stawiają na wspieranie uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości i działaniu społecznym. Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Otwartość na innowacyjne podejście do edukacji i wsparcie uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości to cechy, które charakteryzują wyróżnione placówki. Takie szkoły zasługują na docenienie zwłaszcza dziś, gdy w kontekście wojny w Ukrainie widzimy, jak ważne jest budowanie u młodzieży wrażliwości społecznej i postaw obywatelskich”.

Gratulujemy sukcesów odważnym i odpowiedzialnym! Julia Żyguła, Wiktoria Kisińska, Jan Mazurkiewicz, Julia Depowska, Emilia Kanios, Wiktoria Orlińska (projekt Wczoraj i Dziś), Amelia Sus, Dominika Piejko, Roksana Dziura, Zofia Baniecka (projekt Akceptunek), Kacper Janczy, Amelia Ciba, Grzegorz Rawski, Julia Długosiewicz, Weronika Rębacz (projekt #PoznajMYPodkarpacie) – jesteście Wspaniali!

Liczymy, że wkrótce pojawią się tu ich relacje z Wielkiego Finału, który jest przecież nadzwyczajnym wydarzeniem!

Tymczasem zamieszczamy link do Rankingu 2022:

https://zwolnienizteorii.pl/ranking