,,Hetman” wśród najlepszych liceów w Polsce!

Dzisiaj, w samo południe, Perspektywy ogłosiły kolejny Ranking liceów w kraju. Tradycyjnie brane były pod uwagę wyniki matury, jak również sukcesy olimpijskie z ubiegłego roku szkolnego.

W Rankingu Liceów nasz ,,Hetman” został sklasyfikowany na 64 pozycji w Polsce. Ponownie więc znaleźliśmy się w najlepszej setce liceów w kraju, uzyskując 3 lokatę w województwie podkarpackim.

Już po raz kolejny z rzędu udowodniliśmy, że jesteśmy najlepszym liceum w regionie. Pomimo tego, że miniony rok szkolny Maturzyści musieli kończyć w sposób zdalny, jak również przesunięte zostały terminy egzaminów, to jednak uczniowie ,,Hetmana” nie zawiedli, uzyskując z nich znakomite wyniki.

W Rankingu Maturalnym nasza Szkoła zajęła 68 lokatę, co uplasowało nas na 2 miejscu (!) w województwie podkarpackim.

Wysoka pozycja w tym zestawieniu jest jednocześnie potwierdzeniem tego, że bardzo dobrze poradziliśmy sobie w najtrudniejszym czasie, jakim dla szkół był okres od marca do czerwca ubiegłego roku.

Jak co roku nie zabrakło również w naszej Szkole sukcesów olimpijskich. Chodzi oczywiście o olimpiady ,,ministerialne”, bo tylko takie liczą się w zestawieniach.

W Rankingu Olimpijskim przez ostatnie lata nie ,,wypadliśmy” poza pierwszą pięćdziesiątkę. Nie inaczej było również i tym razem. W tej kategorii zdobyliśmy 46 miejsce.

Warto dodać, że jesteśmy jedynym liceum z północnego Podkarpacia, które w tym Rankingu rokrocznie zajmuje wysokie miejsca. To dowód, że ,,Hetman” zawsze był, jest, i mamy nadzieję, będzie prawdziwą kuźnią talentów.

O tym, jak ważny jest to Ranking, świadczy dzisiejsza wypowiedź Podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pani Anny Budzanowskiej. Pani minister stwierdziła, że ,,Ranking jest liczącym się źródłem informacji dla przyszłych licealistów. Inicjatywa ta nieustająco cieszy się dużym uznaniem rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół. Ponieważ Ranking Perspektyw tworzony jest w oparciu o twarde dane, daje więc bardzo rzetelny obraz stanu polskiej edukacji. Stanowi ważny punkt odniesienia dla uczniów, którzy podejmują decyzję o wyborze właściwej szkoły”. Myślę, że nic dodać, nic ująć. Faktycznie zestawienia rankingowe to cenna wskazówka dla przyszłych licealistów.

Serdecznie gratuluję wszystkim ubiegłorocznym Maturzystom, a także Olimpijczykom zdobycia kolejnej Złotej Tarczy i znalezienia się tym samym w gronie elitarnych polskich liceów. Nie mniejsze słowa uznania kieruję również w stronę Nauczycieli.

W każdym roku udowadniacie, że jesteście profesjonalistami najwyższej klasy. W ubiegłym roku szkolnym doskonale poradziliście sobie z zupełnie nowym wyzwaniem, jakim była praca on-line. Nawet pandemia nie przeszkodziła, aby przygotować Uczniów możliwie najlepiej do egzaminów maturalnych. Wasze kompetencje i ogromne zaangażowanie zaowocowało licznymi sukcesami na najwyższym szczeblu, tym olimpijskim. Widząc, z jakim oddaniem i pasją prowadzicie zajęcia zdalne w tym roku, jestem pewien, że za rok ponownie będzie dobrze, czego wszystkim tegorocznym Maturzystom i Olimpijczykom życzę.

Paweł Dobrowolski, dyrektor I SLO

Szczegóły Rankingu Ogólnopolskiego oraz Wojewódzkiego można sprawdzić na stronie Perspektyw.