Hetman społecznie dla Caritas Diecezji Sandomierskiej

Realizując praktycznie tegoroczne hasło Hetman społecznie, członkowie naszej szkolnej grupy życzliwie odpowiedzieli na prośbę Caritas Diecezji Sandomierskiej, by w okresie od 2.01 do 12.01.2024 r. włączyć się do akcji Orszaku Trzech Króli. Poza tradycyjnymi przemarszami, które odbyły się wielu miastach diecezji, we wspominanym okresie zbierano również środki pielęgnacyjne, higieny osobistej i czystości przeznaczone dla podopiecznych Domu im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu.

Poszczególne klasy, członkowie Sejmiku Uczniowskiego oraz osoby indywidualne zakupiły środki potrzebne dla osób starszych i bezdomnych, które mieszkają na terenie parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie. Pakowaniem produktów bezinteresownie zajęły się Oliwia Piwińska (1c) oraz Paula Nazar (4b), które wspierała pani pedagog Małgorzata Chabel. Na miejsce przeznaczenia zaś dostarczy je nasz katecheta ks. Maciej Charabin, który pracuje we wspomnianej parafii.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za okazane zrozumienie i wsparcie!serce ikona

Wdzięczność wychodzi poza „moje” i „twoje” i dotyka prawdy, że całe życie jest czystym darem. (Henri J. M. Nouwen)