„Hetman” pełen słońca

Najbardziej urzekający pisarz dla dzieci i młodzieży, Kornel Makuszyński, twierdził, że „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca”. W dość chłodny i pochmurny wtorek, 21 czerwca, nasza szkoła stała się najbardziej rozsłonecznionym miejscem, a to za sprawą święta książki – Maratonu Czytania.

Tego dnia każdy z hetmańskiej społeczności przybył do szkoły z wybraną książką i przez trzy godziny oddawał się przyjemności czytania. Do skorzystania z nadzwyczajnej możliwości bezkarnego oddawania się lekturze zachęcał Pan Dyrektor, nazywając książki najlepszymi przyjaciółmi. Natomiast polonistka, Renata Dąbrowska, przypomniawszy jedną z opowiastek o Talesie (słynnym greckim filozofie i matematyku), pokazywała m.in. zależność między czytaniem a kreatywnością i innowacyjnością.

W miłej,  czytelniczo „zaraźliwej” atmosferze czas płynął wyjątkowo szybko. Takich wspaniałych chwil z relaksującą, mądrą książką życzymy podczas wakacyjnego odpoczynku jak najwięcej! Słońca Wam wtedy nigdy nie zabraknie. (rd)