Hetman na Bałtyku

 „Człowiek nie jest w stanie odkryć nowych oceanów dopóki nie będzie miał odwagi, aby stracić z widoku brzeg.” – Andre Gide

O tym, jak wiele nowego można odkryć i poznać poza stałym lądem (także i siebie samego, swój charakter i wytrzymałość), mogą barwnie opowiedzieć ci z uczniów naszej Szkoły, którzy w dniach 24.07-01.08 kolejny już raz wybrali się w rejs po Bałtyku. Ich żeglarska podróż zaczęła się w Górkach Zachodnich, ale jeszcze tego samego dnia wypłynęli w morze w poszukiwaniu przygód. Po bardzo ciężkiej nocy dotarli do Łeby. Kolejnego dnia skierowali kurs na północ i po niecałych 27 (!) godzinach żeglugi dotarli do Karlskrone w Szwecji. By poczuć wreszcie pewny grunt pod nogami, nasi żeglarze ruszyli z portu, dzięki czemu zwiedzili Marinmuseum oraz poznali inne piękne zakątki, spacerując po mieście. Aby uniknąć sztormu na Bałtyku Północnym, wypłynęli wcześniej ze Szwecji i po kolejnej nocnej przeprawie przez morze wylądowali na Helu i stamtąd udali się z powrotem do Górek Zachodnich.

Tegoroczna załoga składała się z uczniów oraz absolwentów Hetmana:  Michaliny Baran, Olgi Kowalik, Piotra Paradowskiego, Antoniego Romana, Kuby Saramaka, Jędrzeja Tłustego. Cały rejs był nadzorowany przez niezwykle doświadczonego żeglarza pana Leszka Horoszkę. (MB&OK)