Hetman kibicuje naszej reprezentacji!

Remis Polski z Meksykiem – przełamana zła passa Polaków na otwarciu mundialu

Emocje podczas wtorkowego meczu Polski z Meksykiem sięgały zenitu. Reprezentacja Polski w swoim inauguracyjnym występie zremisowała z Meksykiem 0:0, a jednocześnie po raz pierwszy od 1986 roku Polska nie przegrała meczu otwarcia na Mistrzostwach Świata. W kameralnym gronie zebrali się nasi hetmańscy kibice dopingujący polskiej reprezentacji narodowej i obejrzeli rozgrywki grupowe drużyny Czesława Michniewicza. Wspólne przyśpiewki i skupienie podczas trzymających w napięciu momentów meczu, zapewniły nam niesamowite emocje.

Zremisowaliśmy, choć Polska miała duże szanse na zdobycie punktu w 58 minucie, kiedy to sędzia odgwizdał faul na Robercie Lewandowskim. Rzut karny wykonał sam kapitan, niefartownie uderzając i tym samym tracąc doskonałą okazję na osiągnięcie przewagi. Mimo to, należy pamiętać, że na kapitanie drużyny spoczywała ogromna presja, a to dopiero pierwszy mecz Polski na tegorocznym mundialu.

Całokształt zmagań Polaków podsumował na twitterze Zbigniew Boniek pisząc: „Niby dobrze ,ale więcej odwagi by się przydało. Punkt ważny.”

(I. Rzepecki)