Finał III Hetmańskiego Konkursu Nauk Społecznych za nami!

W poniedziałkowe popołudnie 10 maja w reżimie sanitarnym i trybie stacjonarnym odbył się trzeci już finał HKNS. Ośmioklasiści zajęli miejsca maturzystów i zmierzyli się z zadaniami, które nie odbiegały od formy maturalnej.

Po krótkim powitaniu o godzinie 13:00  30 finalistów reprezentujących 9 szkół podstawowych regionu rozpoczęło zmagania z zadaniami. Czas w którym Komisja konkursowa oceniała zadania spędzili uczniowie na wysłuchaniu wykładu Pani Magdaleny Harnik – radcy prawnego na temat Odpowiedzialności karnej nieletnich.

Wyniki Konkursu ogłosił i złożył gratulacje wygranym Dyrektor I SLO w Tarnobrzegu Paweł Dobrowolski.

Bezapelacyjnym zwycięzcą III HKNS a także zwycięzcą „Bloku zmiennego” został Alan Jajko z SP nr 3 w Tarnobrzegu im. A. Freyera. Laureatami drugiego i trzeciego miejsca zostali także uczniowie tej szkoły Bartosz Kutyna i Jan Gospodarczyk. Wszyscy trzej chłopcy uzyskali wstęp do I SLO poza tradycyjnym procesem rekrutacyjnym. Listę laureatów uzupełnili Natalia Rękas z SP nr 4 w Tarnobrzegu im. M. Kopernika oraz Adam Sierant z Katolickiej SP im. św. Jadwigi Królowej z Sandomierza.

Tytuł Najaktywniejszej szkoły zdobyła SP nr 3 w Tarnobrzegu.

Po wręczeniu nagród Laureatom i Finalistom przez Przewodniczącego KG HKNS Grzegorza Kobylskiego przyszedł czas na wspólne zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom III HKNS dziękujemy za chęć uczenia się w pandemicznej rzeczywistości i gratulujemy wyników!!!

Do zobaczenia za rok na finale IV HKNS

                                                                                                                                  (GK)

Załącznik Tabela wyników III HKNS