Ewakuacja ze szkoły – symulacja pożaru w budynku

Na lekcji wychowawczej 27.10.2023 r. (piątek) została przeprowadzona w Hetmanie ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły związana z symulacją pożaru w budynku szkoły. Obserwatorem całej akcji był przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Wszyscy Hetmaniacy sprawnie i szybko opuścili budynek szkoły, kiedy Pan Dyrektor, Paweł Dobrowolski, ogłosił ewakuację z powodu zagrożenia pożarem. Wszyscy wyszli ze szkoły 4 wyjściami ewakuacyjnymi, a klasa 3c wraz z wychowawcą przeprowadziła ewakuację z sali 41 wyjściami awaryjnymi – oknami. W tym dniu  odbywały się również wybory do Sejmiku Uczniowskiego, dlatego też i komisja wyborcza także musiała ewakuować się wraz z urną z głosami. Uczniowie oraz wychowawcy i pracownicy szkoły sprawnie i szybko zebrali się na miejscu zbiórki – boisku szkolnym, gdzie sprawdzono liczebność klas, a następnie Dyrektor odwołał alarm. Przedstawiciel Komendy PSP w Tarnobrzegu podziękował za profesjonalnie wykonanie akcji oraz życzył, aby tak jak dotychczas były to tylko ćwiczenia.