Eliminacje szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości

2 grudnia odbyły się eliminacje szkolne XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, która w tym roku odbywa się pod hasłem zmiennym Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju.

Etap szkolny – testowy odbył się po raz pierwszy w wersji online.

Miło nam poinformować, iż decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady w Krakowie (Uniwersytet Ekonomiczny) do jej etapu drugiego awansowali następujący uczniowie Hetmana: Jakub Curyło, Mateusz Piejko i Julia Szyszkowska (klasa III) oraz Jakub Dryś, Natalia Tysa, Aleksandra Sabat , Julian Baska i Tomasz Winiarski (klasa II).

Zwycięzcą eliminacji szkolnych został Mateusz Piejko, uzyskując 10 lokatę w całym okręgu.

Powodzenia w zmaganiach na następnym etapie przygody olimpijskiej!

W okręgu krakowskim wzięło udział w eliminacjach 785 uczniów, a do zawodów okręgowych zakwalifikowano 255. Ciekawym wątkiem tej olimpiady są ujemne punkty, jakie otrzymuje zawodnik za źle udzielone odpowiedzi, jest to odpowiednio (-1) lub (-0,5) punktu w zależności od wagi zadania. Tym razem w naszym okręgu na minusie skończyły 293 osoby.

Więcej na stronie Olimpiady.