Dzień Projektów Społecznych

20 września obchodziliśmy Dzień Projektów Społecznych.

Tego dnia, na godzinie wychowawczej, młodzież naszego Hetmana mogła wziąć udział w lekcji prowadzonej przez grupę finalistów ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Był to zespół ,,#PoznajMYtarnobrzeg”, ,,przeSANDOmierz’’. Odwiedziły nas także tegoroczne absolwentki – Weronika Rębacz i Gabrysia Kasprowicz, które podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z realizacją wcześniejszych projektów „Nakręcamy Eco”, „EkoRajd”, „Histomaniacy” oraz „HejtnaHejt”.

Uczniowie dzielili się swoimi przeżyciami oraz opowiadali o swoich zakończonych projektach. Przekonywali słuchaczy, iż projekt społeczny to każda, nawet najprostsza inicjatywa, która zmienia nasze otoczenie na lepsze. „Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych, polega ona  na praktycznej nauce kompetencji przydatnych w życiu zawodowym poprzez zorganizowanie prawdziwego projektu społecznego. Olimpiada ta jest dla każdego, kto chce zdobyć doświadczenie w realizowaniu własnych pomysłów, dostać się na zagraniczne studia czy zdobyć lepszą pracę. 

Gorąco zachęcamy wszystkich Hetmaniaków do wzięcia udziału w tegorocznej edycji i mamy nadzieję, że będziemy mieć okazję podziwiać kolejne zrealizowane projekty!

(Natalia Kmuk 2a)