Dzień Kawy

Dzień Kawy

Kawa to źródło energii o poranku, sprawia, że czujemy się wypoczęci oraz pełni sił. Ponadto bywa ona dobrym pretekstem do spotkań, a picie jej jest powszechne od setek lat. Miejscem, w którym wszystko się zaczęło była miejscowość Stambule. Tam też w XVI wieku powstała pierwsza kawiarnia. Początkowo ludzie byli negatywnie nastawieni do tego napoju, lecz z czasem zyskał on ogromne uznanie i tak pozostał z nami do dziś. 

Czarny napój osiągnął ogromną popularność, dlatego też 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Sejmik Uczniowski postanowił uczcić to nietypowe święto i zorganizował Dzień kawy. W piątek, od samego rana, każdy Hetmaniak mógł wypić ciepłą, świeżo parzoną kawę. Do stoiska, co przerwę ustawiały się długie kolejki uczniów i nauczycieli, którzy chcieli poczęstować się kawą. Hetmaniacy próbowali kaw o smaku: mięty, pomarańczy, tiramisu, kruchego ciasteczka, poziomki, malibu, gruszki i przyprawy korzennej. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszyła się kawa o smaku kruchego ciasteczka. Uczniowie mogli również poczęstować się mlekiem i cukrem wedle uznania.

Cieszymy się, że tak wielu z Was przyszło ze swoim kubeczkiem oraz dziękujemy za wyrozumiałe, spokojne czekanie w kolejce. To bardzo ułatwiło nam sprawne podawanie kaw. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych dniach tematycznych!

Justyna Kosior