Dzień Herbaty

Legenda głosi, że herbatę odkrył chiński cesarz o imieniu Shennong już w 2737 r. p.n.e. Podczas gdy pił gorącą wodę, do jego kubka wpadło kilka liści. Powstały napar musiał zrobić na władcy piorunujące wrażenie, skoro to dzięki niemu poznano niepowtarzalny smak napoju, cieszącego się ogromną popularnością do dzisiaj.

W związku z organizowanym przez sejmik uczniowski Dniem Herbaty (6 października), do hetmańskich kubków wpadło więcej niż kilka takich aromatycznych listków. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli rozpieścić swoje podniebienia wyjątkowymi smakami – od tradycyjnej czarnej herbaty, aż po dynię z kurkumą, owoce grejpfruta czy nawet wiśnie w rumie. Nie zabrakło również herbatników, tak typowych dla tradycyjnego brytyjskiego podwieczorku.

Warto zaznaczyć, że w Hetmanie jesteśmy dalEKOwzroczni. Uczniowie zostali poproszeni o przyniesienie własnych kubków, czym nie tylko wsparli naszą planetę, ale także mieli okazję pochwalić się swoimi ulubionymi wzorami i kształtami kubków oraz poczuć zbliżającą się jesienną atmosferę.