Dzień Edukacji Narodowej

16 października świętowaliśmy w Hetmanie Dzień Edukacji Narodowej. Tę tak ważną uroczystość dla naszej społeczności rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrał pan dyrektor Paweł Dobrowolski, który podkreślił wartość zawodu nauczyciela i wręczył nagrody wybranym nauczycielom, pracownikom administracji oraz uczniom. Uroczystość uświetniły: występ szkolnego chóru pod opieką pani Joanny Szpyt, piosenka solistki, prezentacja na temat nauczycieli niepracujących już w Hetmanie, a mających duży wpływ na powstanie i rozwój placówki oraz quiz wiedzy o naszej szkole, przygotowane przez uczniów klas IV a i IV c pod opieką pani Urszuli Żak i pani Doroty Skórskiej. Częścią obchodów DEN było również uroczyste przekazanie sztandaru w ręce nowego pocztu sztandarowego oraz wystąpienie przewodniczącego sejmiku uczniowskiego, który nauczycielom i pracownikom szkoły złożył życzenia z okazji obchodzonego święta i zachęcił uczniów młodszych klas do kandydowania w wyborach do sejmiku uczniowskiego.